Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Snow 3048589_1280.jpg
Foto: Pixabay.com
10. apríla 2019 11:43 Regionálne školstvo od vŠkolstveSITA

Aj tento rok môžu žiaci využiť 150-eurový príspevok štátu na lyžiarsky kurz

Ministerstvo školstva pridelilo finančné prostriedky pre zhruba 87-tisíc žiakov základných a stredných škôl

Aj tento rok môžu žiaci základných a stredných škôl využiť 150-eurový príspevok štátu na lyžiarsky kurz. Ministerstvo školstva už 13 miliónov eur pridelilo zriaďovateľom škôl, a to na základe počtu žiakov, ktoré nahlásili školy v septembri minulého roka.

Financie pridelilo pre zhruba 87-tisíc žiakov základných a stredných škôl. Ministerstvo však predpokladá, že na lyžiarskych kurzoch sa ich zúčastní zhruba o 20-tisíc menej. V takomto prípade je škola povinná vrátiť finančné prostriedky zodpovedajúce počtu žiakov, ktorí sa na aktivitách nezúčastnili. Agentúru SITA o tom informoval odbor komunikácie rezortu školstva.

Príspevok nie je možné deliť medzi viacerých žiakov

Poskytnuté prostriedky sú účelovo určené pre žiakov druhého stupňa základnej školy, špeciálnej základnej školy a pre žiakov stredných škôl v dennej forme štúdia na financovanie lyžiarskych výcvikov a kurzov, snoubordingových výcvikov a kurzov a kombinovaných lyžiarskych alebo snoubordingových výcvikov a kurzov.

Škola môže použiť príspevok na pokrytie nákladov pre toho istého žiaka najviac jedenkrát počas jeho návštevy základnej alebo strednej školy. Stanovený príspevok na jedného žiaka nie je možné deliť medzi viacerých žiakov.

Lyžiarske kurzy a školy v prírode financovali pred rokom 2016 v plnej miere rodičia. Od roku 2016 na tieto aktivity prispieva štát zo štátneho rozpočtu. Organizácia lyžiarskeho výcviku je pri dodržaní všetkých platných predpisov v kompetencii školy. Ministerstvo neobmedzuje a nestanovuje výber, keďže školy postupujú v tomto prípade v zmysle zákona o verejnom obstarávaní.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame