Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Prednaska.jpg
Foto: Pixabay.com
21. januára 2019 11:16 Regionálne školstvo od vŠkolstveSITA

Fajnorka oslavuje 115. výročie svojich prvých skúšok

Fajnorka je škola so štvorročným denným študijným programom. Absolventi, budúci strojári, získajú nielen teoretické vedomosti a praktické zručnosti v danom odbore v slovenčine, ale aj v cudzom jazyku

Stredná priemyselná škola strojnícka na Fajnorovom nábreží v Bratislave oslavuje 115. výročie svojich prvých polročných skúšok. Výročie je sprevádzané dvoma podujatiami. V piatok 25. januára štartuje o 10:00 hod seminár najúspešnejších absolventov školy pod názvom Zručnosti a vedomosti absolventa Fajnorky včera dnes a zajtra.

V sobotu 26. januára nasleduje Sobotný deň otvorených dverí – Stretnutie generácií pre budúcnosť. Podujatie je určené širokej verejnosti, ako aj žiakom, učiteľom a absolventom školy. Začiatok je naplánovaný na 10:00 hod. „Každý úspešný absolvent píše históriu školy, a preto si zaslúži byť súčasťou osláv jej jubilea,“ povedal riaditeľ školy Felix Dömény.

Ako agentúru SITA informovala Diana Mareková Theizlová zo spoločnosti Fusion, medzi pozvanými na oslavu výročia sú absolventi školy pracujúci v odbore, ako aj zástupcovia ministerstva školstva, Bratislavského samosprávneho kraja, Štátneho inštitútu odborného vzdelávania a iných organizácií.

Záujemcovia navštívia napríklad laboratóriá

Deň otvorených dverí pripadol na deň prvých polročných skúšok, ktoré boli v roku 1904. V rámci prehliadky školy sa záujemcovia o štúdium na tejto strednej škole, ako aj ich rodičia, na chvíľu ocitnú v magickom svete vedy a techniky. Okrem iného navštívia špecializované učebne, laboratóriá či dielne. Dozvedia sa nielen všetky informácie o štúdiu a jeho obsahovej náplni, ale aj možnostiach uplatnenia sa v praxi.

Fajnorka je škola so štvorročným denným študijným programom. Absolventi, budúci strojári, získajú nielen teoretické vedomosti a praktické zručnosti v danom odbore v slovenčine, ale aj v cudzom jazyku. „Prezentovanie v cudzom jazyku, ako aj výmenné stáže s partnermi v zahraničí sú na našej škole samozrejmosťou,“ dodal Dömény.

V kooperácii ministerstiev školstva vo Francúzsku a na Slovensku a s aktívnou pomocou PSA Peugeot Citroën vzniklo v škole centrum moderných strojárskych technológií. Škola úzko spolupracuje s vysokými školami, dbá na úzke prepojenie teórie a praxe, kooperuje s viacerými podnikmi v regióne. Má úspešný tím RC Fajnorka, ktorý má svoj vlastný model auta na hybridný vodíkovo-elektrický pohon. Je členom EfVET organizácie, ktorá združuje školy a inštitúcie poskytujúce odborné vzdelávanie z celej Európy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame