Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Futbal.jpg
Foto: Pixabay.com
18. októbra 2018 9:41 Šport od vŠkolstveSITA

Ministerstvo školstva bude mať štátneho tajomníka pre šport

V súčasnosti pôsobia na ministerstve školstva dvaja štátni tajomníci, pribudne k nim tretí

Národná rada SR schválila pozmeňujúci návrh k novele zákona o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy, ktorá sa zaoberá aj utvorením postu tretieho štátneho tajomníka v rezorte školstva. Nič už nebráni tomu, aby malo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky štátneho tajomníka určeného pre šport. V súčasnosti pôsobia na ministerstve dvaja štátni tajomníci.

„Tešíme sa, pretože náš rezort je naozaj obrovský a sú tam tri veľmi rozdielne agendy. Štátny tajomník nás posilní v tom, aby sme sa ešte viac mohli aj športu,“ povedala ministerka školstva Martina Lubyová.

Nechcela sa však vyjadriť k možnému obsadeniu novej pozície. „Zatiaľ neviem, kto by to mohol byť. Nechcem o tom špekulovať. V médiách som videla rôzne dohady, ale je predčasné sa k tomu vyjadrovať,“ doplnila.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame