Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mince.jpg
Foto: Pixabay.com
15. októbra 2018 11:06 Nadácie od vŠkolstveSITA

Poštová banka podporí školy sumou 50-tisíc eur

Za najlepší projekt finančného vzdelávania získa základná a stredná škola na prvom mieste po 10-tisíc eur

Poštová banka podporí učiteľov a školy, aby mohli pokračovať vo svojej práci a vychovať z detí kvalifikovaných a rozhľadených ľudí. Prostredníctvom grantu Nápad pre školy prerozdelí medzi víťazné projekty zamerané na nové formy vyučovania finančnej gramotnosti 50-tisíc eur. „Je nesmierne dôležité, aby sa deti naučili narábať s peniazmi, osvojili si základné pojmy a pravidlá sveta financií. Škola má deti naučiť aj praktickému zmýšľaniu, nielen mechanickému rátaniu čísel. Aj o tom je finančná gramotnosť,“ povedala hovorkyňa banky Lýdia Žáčková.

Odmenia učiteľov i žiakov

Za najlepší projekt finančného vzdelávania získa základná a stredná škola na prvom mieste po 10-tisíc eur – 5 000 eur môžu víťazi použiť na čokoľvek a druhých 5 000 eur je určených na implementáciu finančnej gramotnosti do praxe. Ocenení na druhom mieste získajú 4 000 eur, na treťom 2 000 eur. Okrem toho učitelia ako garanti projektu finančného vzdelávania dostanú podľa umiestnenia 1 000 eur, 800 eur a 600 eur. Žiaci dostanú príspevok na školský výlet respektíve na vzdelávanie mimo lavice. O odmenách bude hlasovať odborná porota.

Vo finančnej gramotnosti pohoreli

Prieskum Poštovej banky potvrdil, že Slováci majú v oblasti finančnej gramotnosti omnoho väčšie medzery ako si myslia. „Až 80 percent Slovákov si myslí, že rozumie financiám, no v krátkom teste finančnej gramotnosti pohoreli. Najväčšie problémy im robia znalosti v oblasti investičného životného poistenia,“ vysvetlila Žáčková.

Viac informácií je dostupných na www.napadpreskoly.sk.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame