Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Business 3141342_1280.jpg
Foto: Pixabay.com
4. marca 2019 13:26 Vysoké školstvo od vŠkolstveSITA

Prezident odvolal Redhammera z funkcie rektora STU

Robert Redhammer je odborník v oblasti elektrotechniky, výskumník a vysokoškolský pedagóg, od roku 2011 bol rektorom Slovenskej technickej univerzity v Bratislave

Prezident Andrej Kiska vo štvrtok 28. februára odvolal Roberta Redhammera z funkcie rektora Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Redhammer od 1. marca vedie Slovenskú akreditačnú agentúru. Informoval o tom Martin Lipták z Kancelárie prezidenta SR.

Redhammer je odborník v oblasti elektrotechniky, výskumník a vysokoškolský pedagóg. V rokoch 2011 až 2019 bol rektorom Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Ako predseda výkonnej rady akreditačnej agentúry bude jej štatutárnym orgánom, bude ju riadiť, konať v jej mene a zastupovať ju navonok.

Vybrala ho päťčlenná komisia

Verejné vypočutie a výberové konanie na obsadenie pozície predsedu výkonnej rady novej Slovenskej akreditačnej agentúry pre vysoké školstvo bolo 21. februára. Päťčlenná výberová komisia zložená po jednom zo zástupcov Rady vysokých škôl, Študentskej rady vysokých škôl, Slovenskej rektorskej konferencie, reprezentatívnych zamestnávateľských zväzov a ministerstva školstva vyberala spomedzi troch uchádzačov o tento post, pričom uspel Robert Redhammer.

Slovenská akreditačná agentúra pre vysoké školstvo má deväť členov a bola zriadená zákonom o zabezpečovaní kvality vysokoškolského vzdelávania, ktorý schválila Národná rada SR v júni 2018.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame