Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
School 2934975_1280.jpg
Foto: Pixabay.com
7. marca 2019 13:36 Regionálne školstvo od vŠkolstveSITA

Pripravujú deviaty ročník IQ olympiády pre školy

Test pozostáva z 25 úloh a trvá 30 minút

Mensa Slovensko pripravuje deviaty ročník IQ olympiády pre žiakov druhého stupňa základných škôl a nižšieho stupňa osemročného gymnázia. Školské kolá budú formou online testu od 8. do 12. apríla. Potom budú nasledovať tri regionálne kolá a nakoniec celoslovenské. Cieľom súťaže je nájsť najväčšie talenty v oblasti logického myslenia.

Ako agentúru SITA informovala predsedníčka Mensy Slovensko Hana Dojčanová, žiaci sa môžu do súťaže zaregistrovať do 31. marca na https://www.iqolympiada.sk/.

Test trvá 30 minút

Mensa na webovej stránke olympiády informuje, že školské kolo súťaže môžu žiaci riešiť v škole, doma alebo v knižnici. Dôležité je internetové pripojenie. Test pozostáva z 25 úloh a trvá 30 minút.

Pri riešení úloh je dovolené používať iba písacie potreby, kalkulačku a poznámkový papier. Všetko ostatné je zakázané. Úlohy sú bodované dynamicky podľa náročnosti príkladov, záporné body za nesprávnu alebo nevyplnenú odpoveď nie sú.

Do regionálnych kôl postupuje v regiónoch západ, stred a východ po 80 žiakov, do celoslovenského kola sa dostane 60 najlepších.

Členmi Mensy sú učitelia či nositelia Nobelovej ceny

Mensa Slovensko má štatút národnej Mensy a je neziskovou organizáciou. Jej cieľom a poslaním je využitie inteligencie v prospech ľudstva. Je to predovšetkým podpora výskumu vlastností či využitie inteligencie. Funkciou Mensy je vytváranie intelektuálneho a spoločenského prostredia pre svojich členov, podpora vzájomných kontaktov, a to napríklad formou rôznych besied, prednášok, diskusií.

Mensa Slovensko združuje takmer stotisíc ľudí zo sto krajín sveta. Sídli v Londýne, jej členmi sú učitelia, lekári, právnici, vedci, politici či nositelia Nobelovej ceny. Členstvo môžu ľudia kedykoľvek prerušiť a neskôr si ho opäť obnoviť.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame