Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rok 2018.jpg
Foto: Pixabay.com
3. januára 2019 9:14 Ministerstvo školstva od vŠkolstveSITA

Rok 2018 bol pre školstvo podľa ministerky prelomový

Ministerku školstva teší napríklad aj to, že sa dramaticky zvýši pokrytie dopytu škôl po učebniciach

Rok 2018 bol pre školstvo podľa ministerky školstva Martiny Lubyovej prelomový. Povedala to v rozhovore pre agentúru SITA. „Podarilo sa nám obnoviť dôveru Európskej komisie v náš systém čerpania eurofondov, zrušiť blokáciu v rámci Operačného programu Výskum a inovácie zo strany EK a vyhlásiť nové výzvy, a tiež preto, že sa nám podarilo schváliť Národný program rozvoja výchovy a vzdelávania vládou,“ vysvetlila Lubyová.

Dlhodobý problém

Ministerku školstva teší napríklad aj to, že sa dramaticky zvýši pokrytie dopytu škôl po učebniciach. „Vieme, že nedostatočné pokrytie dopytu po učebniciach je dlhodobý problém. Keď som nastúpila do funkcie, pokrytých bolo 35 percent. Teraz je to 75 percent. Oproti pôvodnej alokácií v štátnom rozpočte sme ešte dodatočne navýšili sumu na pokrytie učebníc o osem miliónov eur. Chceli by sme dospieť k tomu, aby sme do konca volebného obdobia mali 100 percentné pokrytie dopytu po učebniciach,“ povedala šéfka rezortu školstva.

Treba nachádzať konkrétne riešenia

„Veľmi ma teší aj to, že máme úspešnú komunikáciu a spoluprácu s mnohými relevantnými organizáciami v našom sektore. Je tu obrovské množstvo asociácií a subjektov a snažíme sa so všetkými rokovať, či už v rámci Medzirezortného pripomienkového konania alebo iných stretnutí a vyjednávaní. Veľmi si ceníme tých, ktorí sú schopní viesť konštruktívne a vecné diskusie, pretože sme toho názoru, že nie politizáciou problémov, ale nachádzaním konkrétnych vecných riešení sa dajú veci spoločne posunúť dopredu,“ uviedla v rozhovore Lubyová.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame