Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Science 1121481_1920.jpg
Foto: Pixabay.com
13. marca 2019 12:46 Regionálne školstvo od vŠkolstveSITA

Štartuje druhý ročník súťaže Učiteľ Slovenska

Do súťaže sa môžu prihlásiť učitelia základných a stredných škôl, učitelia na čiastočný úväzok či školitelia v online kurzoch

Na Slovensku štartuje druhý ročník súťaže Učiteľ Slovenska, ktorá je súčasťou svetového ocenenia Global Teacher Prize.

„Mal by sa prihlásiť každý učiteľ, ktorý skúša niečo nové, experimentuje na hodinách a chce ukázať žiakom, že sa dá učiť aj inak. Pre nás učiteľov je nesmierne dôležité, aby sme sa navzájom inšpirovali a to je jeden z benefitov tejto súťaže. Chce vyzdvihnúť našu každodennú prácu, že sme hrdí na to, čo robíme aj za podmienok, ktoré v našom školstve sú,“ povedala víťazka prvého ročníka Zuzana Tkáčová.

Nominovať môže aj verejnosť

Do súťaže sa môžu prihlásiť učitelia základných a stredných škôl, učitelia na čiastočný úväzok či školitelia v online kurzoch. Nominovať ich môže aj verejnosť. Prihlášky je možné poslať do 28. apríla.

Jedným z hlavných hodnotiacich kritérií sú výsledky študentov v triede či vytváranie inovatívnych a efektívnych vzdelávacích postupov, ktoré ovplyvňujú kvalitu vzdelávania na celom svete. Hodnotí sa aj poskytovanie vzdelania, ktoré mladým zabezpečí životné či pracovné zručnosti.

Víťaza národného kola Učiteľ Slovenska organizátori z Komenského inštitútu vyhlásia v októbri. Čaká ho odmena 5 000 eur a cesta na finále Global Teacher Prize do Dubaja.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame