Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Macedonsko.jpg
Foto: Pixabay.com
15. januára 2019 10:12 Vysoké školstvo od vŠkolstveSITA

Študenti sa môžu uchádzať o štipendiá do Macedónska

Žiadosť sa podáva v elektronickej podobe na www.saia.sk prostredníctvom databázy štipendií a grantov, a to najneskôr do 7. februára 2019

Slovenskí študenti vysokej školy sa môžu uchádzať o štipendiá na študijný alebo výskumný pobyt do Macedónska. Ako informuje webový portál Slovenskej akademickej informačnej agentúry (SAIA), Macedónsko ponúka štipendiá na tri až desať mesiacov. Štipendiá sú určené pre študentov umenia, prírodných, technických, lekárskych, pôdohospodárskych, spoločenských a humanitných vied.

Ministerstvo školstva SR hradí cestovné náklady do miesta pobytu a späť. Macedónske ministerstvo školstva a vedy poskytuje bezplatné štúdium; študijné materiály; štipendium 50 eur mesačne pre študentov prvého stupňa a 70 eur mesačne pre študentov druhého stupňa a doktorandov; ubytovanie na vysokoškolských internátoch; stravu v jedálni (nie pre doktorandov) a verejnú dopravu.

Žiadosť sa podáva v elektronickej podobe na www.saia.sk prostredníctvom databázy štipendií a grantov, a to najneskôr do 7. februára 2019.

Štipendiá sa udeľujú na základe Programu spolupráce medzi Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky a Ministerstvom školstva a vedy Macedónskej republiky v oblasti vzdelávania a vedy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame