Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Library 922998_1280.jpg
Foto: Pixabay.com
18. marca 2019 10:29 Vysoké školstvo od vŠkolstveSITA

Študenti sa môžu uchádzať o Štipendium Martina Filka

Podtitul Uzávierka žiadostí je 25. apríla

Študenti, ktorí študujú na najlepších svetových vysokých školách alebo sú prijatí na toto štúdium, prípadne sa oň uchádzajú, môžu požiadať o Štipendium Martina Filka. Štipendium podporí štúdium na popredných zahraničných vysokých školách vo vybraných odboroch – uprednostňuje sa štúdium ekonómie, matematiky, štatistiky a verejnej politiky.

Podmienkou je, aby zvolená vysoká škola bola umiestnená do 200. miesta v rebríčku hodnotenia univerzít Shanghai Academic Ranking of World Universities 2018 alebo do 200. miesta v rebríčku Research Papers in Economics. Cieľom štipendia je posilnenie analytických kapacít v štátnej správe v záujme skvalitnenia tvorby verejných politík.

Tri roky odpracujú v štátnej správe

Štipendium je možné získať na pokrytie študijných nákladov počas maximálne dvoch akademických rokov. Podporení žiadatelia sa zároveň zaviažu pracovať tri roky po ukončení štúdia v štátnej správe. Uzávierka žiadostí je 25. apríla. Viac informácií je na http://www.minedu.sk/vyzva-v-roku-2019/.

Predchodcom Štipendia Martina Filka bol Grantový program pre posilnenie analytických kapacít vo verejnej správe. Program premenovala vláda SR uznesením z 1. marca 2017 na uctenie si pamiatky Martina Filka, ktorý bol hlavným ekonómom Ministerstva financií SR a riaditeľom Inštitútu finančnej politiky. Tragicky zahynul 28. marca 2016 pri splavovaní Dunaja.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame