Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kladivo.jpg
Foto: Pixabay.com
16. januára 2019 12:26 Vysoké školstvo od vŠkolstveSITA

Univerzita Komenského pripravuje rozsiahlu rekonštrukciu internátov

Univerzita obnoví všetky inžinierske siete, vonkajšie opláštenie budovy, okná, dvere i sociálne zariadenia

Univerzita Komenského v Bratislave sa rozhodla zrekonštruovať Internát Ľudovíta Štúra Výškový blok B vo Vysokoškolskom meste Ľudovíta Štúra – Mlyny po tom, čo vláda vyčlenila 50 miliónov eur začiatkom februára minulého roka na rekonštrukciu internátov. UK má na svojom účte zatiaľ 3 150 917 eur. Rektor UK Karol Mičieta odhaduje, že rekonštrukcia potrvá 18 až 24 mesiacov.

Ako agentúru SITA informovala Lenka Miller z oddelenia vzťahov s verejnosťou, najväčšia a najdrahšia modernizácia budovy v histórii Vysokoškolského mesta Ľudovíta Štúra – Mlyny UK prinesie aj jej nový vzhľad. Z pôvodnej stavby zostane len skelet. Univerzita obnoví všetky inžinierske siete, vonkajšie opláštenie budovy, okná, dvere i sociálne zariadenia. Zrušia sa balkóny, čím sa zväčšia izby a odstráni sa problém s holubmi. Moderný vzhľad budovy bude dopĺňať nové zariadenie izieb a nábytok.

Práce sa pravdepodobne začnú na jeseň

S rekonštrukciou sa začne po odchode študentov v júni 2019 a vyprataní objektu. „Predpokladáme, že práce sa môžu začať na jeseň 2019. Disponujeme už právoplatným stavebným povolením na zateplenie a kompletnú výmenu fasády a momentálne kompletizujeme prípravu dokumentácie na vyhlásenie verejného obstarávania,“ povedala Miller.

V roku 2019 čaká rekonštrukcia aj tri bloky Átriových domkov, kde sa kompletne vymenia inžinierske siete v celkovej sume 450 000 eur, ako aj výmenníkovú stanicu na Manželských internátoch v sume 500 000 eur. Okrem toho bude o niekoľko týždňov vyhlásené verejné obstarávanie na rekonštrukciu stravovacej prevádzky v hlavnej budove UK na Šafárikovom námestí.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame