Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Univerzita komenskeho v bratislave.jpg
Foto: Univerzita Komenského
10. apríla 2019 9:05 Vysoké školstvo od vŠkolstveSITA

Univerzita Komenského v prvej stovke medzinárodného rebríčka

Rebríček je zameraný na trvalo udržateľný rozvoj Organizácie Spojených národov

Univerzita Komenského (UK) v Bratislave skončila na 76. mieste v rebríčku The University Impact Ranking 2019, ktorý je zameraný na trvalo udržateľný rozvoj Organizácie Spojených národov (OSN). Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa UK Lenka Miller, v prvej stovke sa nenachádza žiadna iná slovenská ani česká univerzita.

Umiestnenie ovplyvnili štyri z jedenástich ukazovateľov

Prvé vydanie rebríčka zahŕňa 450 univerzít zo 76 krajín z celého sveta, ktoré sú zoradené na základe jedenástich ukazovateľov trvalo udržateľného rozvoja OSN sústredených v troch širokých oblastiach: výskum, dosah a správa.

Umiestnenie UK v prvej stovke ovplyvnili štyri z týchto jedenástich ukazovateľov. Konkrétne ide o kvalitu vzdelávania; mier, spravodlivosť a silnú inštitúciu; podporu zdravia a dobrej kvality života a posilňovanie prostriedkov na implementáciu a oživenie globálnych partnerstiev pre trvalo udržateľný rozvoj.

Ako prvá skončila v rebríčku The University of Auckland na Novom Zélande, druhé miesto patrí McMaster University v Kanade a trojicu najlepších v udržateľnom rozvoji uzatvárajú s rovnakým skóre The University of British Columbia v Kanade a The University of Manchester vo Veľkej Británii.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame